עבור האינדיאני, גן עדן הוא שדות הציד הנצחיים. איפה שתמיד יש חיות לצוד. הוא משליך את המערכת שהוא חי בה, ומדמיין איך גן עדן יראה על פיה. בספרים ובסרטים שלנו, בתרבות המודרנית, העתיד תמיד קודר ומפחיד: טכנולוגיה פועלת נגד האדם, אנשים שטופי מוח לצייתנות, אנשים פוגעים אחד בשני… זה לא העתיד. זה ההווה. במילים אחרות: 1984, עולם חדש מופלא, מרד הנפילים… זה מה שיש לכם עכשיו.

אז האדם לפעמים מפחד מטכנולוגיה. זו לא הטכנולוגיה שהורסת את העולם, זה האדם. *האדם* זורק פסולת תעשייתית לאדמה, לאוקיינוסים, לאוויר. *האדם* מיירט טילים מונחים, הם לא מנחים את עצמם. זה *בנאדם* בסופו של דבר שלוחץ על כפתור ומפיל פצצה על כפר.

אנשים מנסים להסיר מעצמם את האחריות ואומרים: "הטכנולוגיה הורסת את העולם". זה *האדם* שעושה את הדברים האלה. נותנים לאדם מסוק שאפשר להטיס איתו פצועים באסון טבע והוא מרכיב עליו מכונת ירייה ויורה באנשים! נותנים לו דינמיט, שיכולים להיות לו המון שימושים מועילים, והוא מפוצץ איתו אנשים לחתיכות! הטכנולוגיה היא לא רעה או טובה, היא כלי. *האדם* קובע איך ישתמשו בה. אז אל תכעסו על הטכנולוגיה.

וכשאנשים אומרים: "יש יותר מדי טכנולוגיה בעולם". אם אתה אומר להם: "אז אני בא לקחת לך את המקרר, את המזגן, את האינטרנט, את החשמל…" הם אומרים: "לא לא!!". מה שהם מנסים לומר הוא שהם שונאים את הניצול שלה והשימוש לרעה שעושים בה *היום*. הבעיה האמיתית היא מערכת הערכים שלנו, התרבות שלנו, לא הטכנולוגיה.

אם עדיין קשה לכם עם זה; כשבונים היום סכר, בונים אותו בשביל לייצר חשמל, בשביל רווח, והדגים לא יכולים לחזור חזרה לאיזורי הרבייה. בעתיד, עושים קודם מחקר על ההשפעות החיוביות *והשליליות* של הפרויקט והצוות שעובד על ההשפעות השליליות ימליץ להוסיף בריכות מדורגות שיאפשרו לדגים לחזור חזרה במעלה הנהר.

היום מטפלים במזיקים ע”י ריסוס רעלים שמזהמים את האדמה, את המים, את המזון ואותנו. בעתיד יעשו שימוש בסוגים שונים של ריחות וצלילים שמרחיקים מזיקים לא רצויים. לא פשוט זורקים רעל בכל מקום. זו לא טכנולוגיה, זו טיפשות. המסר הוא: אפשר לעשות דברים אחרת.

אפשר להשתמש בטכנולוגיה בדאגה לסביבה ומבלי להרוס אותה.

האוניברסיטאות שלנו היום מצויידות יותר מאי פעם. יש להן את הציוד המשוכלל ביותר, אבל המלחמות נעשות גרועות יותר. הנשק נעשה הרסני יותר. אנחנו מרגישים שמשהו מתפספס בחינוך שלנו היום – להבין את התנהגות האדם.

אנחנו לא ממליצים על נצרות, אבל בברית החדשה יש ציטוט שאומר: “אל תטיל פנינים בפני חזיר”. ז"א החזיר לא אומר: "וואו איזה דבר נהדר נתת לי, תודה!". במילים אחרות, אנחנו מרגישים שהתרבות היום לא אינטיליגנטית מספיק כדי להשתמש בטכנולוגיה בחכמה. אנחנו לא חכמים מספיק היום.

האם זה לא טבע האדם? קישור
http://discovervenus.com/?p=1454

מודעות פרסומת