זה לא רק הקוטג', זה לא המילקי מברלין, זה אפילו לא מחירי הדיור –
זו השיטה.

***
גיא רולניק כתב על זה בצורה מדוייקת בשבוע שעבר: "חלק גדול מהדמוקרטיה בישראל מדומיינת. לציבור אין באמת שליטה על נכסיו, על רכושו ועל עתידו. הפוליטיקאים מתחמקים מעימות עם קבוצות האינטרס במגזר הפרטי והציבורי ובורחים למסכי העשן. הרגולטורים שבויים.

כמעט בכל תחום מרכזי בכלכלה הישראלית מודר הציבור מנכסיו ועתידו. הוא מודר מכספו בשוק ההון באמצעות שיטת גרעיני השליטה במוסדות הפיננסיים, הפירמידות והריכוזיות. הוא מודר מקרקעות המדינה באמצעות ביורוקרטיה מפלצתית שמשרתת את המקורבים לצלחת. הוא מודר משוק העבודה, ממערכת החינוך ומשורה ארוכה של מערכות ציבוריות על ידי קבוצות קטנות שדואגות לעצמן וחוסמות כל ניסיון לשיפור ולהעלאת רמת השירותים. הוא מודר מהרשות המחוקקת על ידי שיטת הפריימריז והמתפקדים, שנשלטת על ידי קבוצות אינטרס. הוא מודר מכלי התקשורת עם השתלטות הכסף הגדול על רוב הערוצים והעיתונים. ההדרה חיסלה בהדרגה את ההון החברתי, ובמקום כלכלה חופשית קיבלנו ג׳ונגל שבו החזקים שורדים וכל אחד דואג רק לעצמו."

***
זה המאבק שאנחנו מנהלים בשנים האחרונות ולא עושים אותו לא מברלין, לא מפאריס ולא מבנגקוק – את המאבק הזה עושים כאן.

רק גוף רחב של אזרחים שיתעורר, שיבין מה קורה, יכול להזיז כאן הרים ולשנות מציאות קיימת וכבר הוכחנו איך אנחנו עושים את זה ביחד, כי אם אנחנו האזרחים, לא נעשה את זה, לא נדרוש את נקיון אורוות השחיתות השלטונית, את פירוק הריכוזיות והקרטלים, את שינוי השיטה -אף אחד לא יעשה את זה עבורנו.

הצטרפו אלינו למאבק:http://goo.gl/XG6Oaq

//

מודעות פרסומת