''

מרכז אושר O'Share Center – קהילת שיתוף מקיימת.

 

 

''

 

לכל חבר במרכז יש כרטיס אישי המפרט את תחומי השיתוף שלו ויתרת הפעילות הקהילתיות שלזכותו, כמקובל בבנק הזמן הקהילתי. במקום מתקיים שיתוף בידע, מיומנויות, חפצים, מוצרי מזון בריאים, תמיכה חינוכית לכל הגילאים, ובדגש על קיימות אישית חברתית וסביבתית.

מרכז אושר מיועד לקהילה עירונית או כפרית השואפת להיות שיתופית ובת קיימא כרוח הפרמקלצ'ר, ומטרתה לבנות מסגרת חברתית כלכלית אלטרנטיבית ירוקה הוגנת ושוויונית לאדם ולסביבתו.

 

לכל אחד מאיתנו יש דברים אותם אנחנו יכולים לשתף: אם זה מוצר ישן, כלי עבודה, יכולת לעזור, מיומנות, גידול חקלאי, צעצוע, פעילות לילדים וכו', ובעדם נקבל תמורה.

מרכז אושר הוא מקום פיסי, אינו פועל למטרות רווח, ומשתמש במרחב הווירטואלי אך ורק למטרות תקשורת . במהלך הזמן הקהילה תייצר דרך חיים משלימה ומקבילה, בה מתקיים סולם ערכים חדש, תרבות, וקצב אחר, ערכי חיסכון, עזרה, ושיתוף הדדיים מול המציאות הכלכלית והחברתית הידועה.

 

הבר קיימא

הבר-קיימא הוא הבית הפיזי והרוחני של מרכז אושר, ברחוב המשביר 22 תל אביב. הבר קיימא הוא אגודה שיתופית המפעילה מסעדה טבעונית שנפתחה ביולי האחרון ומשלבת מצד אחד תבשילים ביתיים יומיים ומצד שני המבורגר, ושווארמה טבעונים. האגודה מפעילה גם את הבניין והקומה השנייה בה מתקיים מרכז הסדנאות "מקום לשבט" המארח בערבים אירועי תוכן (הרצאה, הקרנה של סרט, דיון) ברוח התקופה.

  • כל העובדים הם גם הבעלים, מכיוון שזה קואופרטיב.
  • מתפקד כעסק שמטרתו רווחה ולא רווחים.
  • החברים בו נהנים ממחירי תפעול על כל המוצרים והשירותים.
  • פועל במנגנון של הנהלה נבחרת וחברי אגודה פעילים ברוח ועשייה

 

כתובת האתר  '' http://www.o-share.org

 

פייסבוק '' http://www.facebook.com/OshareCenter

 

פייסבוק '' אושר בר קיימא

מודעות פרסומת