מי רוצה להיות מילונר?

J

 


להיות מיליונר,  להיות עשיר, זה חלום שמקנן בכולנו.
ספגנו את זה מהסרטים, מהספרים, מהלימודים, ומאינסוף פרסומות. להיות מיליונר זה החיים הטובים: תן לכסף שלך לעבוד בשבילך. אל תדאג, אל תעבוד קשה. מישהו אחר יבשל לך, ינקה לך, יגדל עבורך מזון ויביא אותו אליך, או אותך אליו, ישגיח על הילדים כשאת רוצה לנוח. להיות עשיר זה להיות בראש הפירמידה.

אמה מה, פירמידה יש לה ראש קטן, ותחת גדול.  על כל אחד שמתפנן למעלה יש תמיד הרבה אנשים מתחת שמשרתים אותו, שמורידים בפניו את הראש, שעובדים בשבילו וחולמים להיות במקומו. הרצון להיות עשיר, לנוח בזמן שאחרים דואגים, סובלים ומתאמצים הוא רעל. רעל שסוגר לנו את הלבבות וגורם לנו להתחרות זה בזה במקום לשתף פעולה. במקום להיות חברים.
אנשים נוהגים זה בזה כמו כרישים, כמו זאבים, ואומרים שזה רק ביזנס. לא, זה לא רק ביזנס, זה החיים. ויש גם דרך אחרת: דאג לצרכים שלך ושל קרוביך, וכשאתה במצב סביר, דאג גם לאחרים, לכולם, כי אנחנו ביחד באותה סירה. כשאנחנו מרשים לרצון להיות מיליונר להנחות אותנו, אנחנו חלק מהבעיה ולא חלק מהפיתרון.
ביום שבו נתחיל להתאחד, שליטי ההון יקלטו שהאנשים עומדים לנער את העלוקה מהגב. הדבר היחיד שיוכלו לעשות הוא לפתוח את מחסני הכסף ולעשות ניסיון נוסף נואש להפריד ולמשול – כי הם קומץ קטן, ובלי תמיכה של אנשים רבים אין להם שום כוח, רק חתיכות נייר ומספרים במחשב.
ביום ההוא חלקנו יקבלו הצעה כלכלית מופלאה: שפע שמעולם לא חלמנו עליו, להצטרף לאליטה ולהנות מביטחון, מותרות, רווחה ואיכות חיים בזמן שהכסף שלנו עובד בשבילנו. בזמן שאנשים אחרים עובדים בשבילנו.
ביום שיציעו לנו לוותר על האחווה האנושית לטובת נוחות, ביטחון, כבוד ושררה, באותו יום נעמוד במבחן אמיתי. אם ניכשל – יהיה מאבק קשה ומר. אם נצליח  – שליטי ההון ישארו מבודדים, חשופים בקלונם, ואנחנו נצעד קדימה לבנות עתיד חדש.
היום הזה מתקרב, בואו נהיה מוכנים.
קישור מקור http://goo.gl/mAa4Lg