חוקרים אמריקניים מזהירים: שטיפת העוף לפני הבישול מגדילה את הסיכון להדבקה בחיידקים קטלניים.
http://youtu.be/JZXDotD4p9cנתחי העוף המסודרים על מדפי הסופרמרקטים נראים לנו יפים ונקיים, אך האמת אחרת! 9 מכל 10 עופות בסופר מזוהמים בשאריות צואה וחיידקים צואתיים.

החיידקים הצואתיים עלולים לגרום לסוגים רבים של זיהומים ומחלות – מהרעלות מזון ודלקות בדרכי השתן ועד הדבקה בחיידק הקטלני סלמונלה. מסתבר, שכדי להדבק בחיידקים האלו אפילו לא צריך לאכול את העוף. די לבוא במגע עם עוף טרי שהבאנו מהסופר, שכן החיידקים שבעוף מתפשטים במהירות במטבח ומגיעים לכל מקום – מהכיור, הברזים ומשטחי העבודה, ועד המקרר והארונות.

מסיבה זו יצאו חוקרי מזון אמריקניים בקריאה לציבור לחדול ממנהגו, ולא לשטוף את העוף הטרי בטרם בישולו.
על עוף טרי יש כמות נכבדה של חיידקים, מבשרים לנו המדענים שמעבר לים, ושטיפתו במי הברז ממש לא תורמת להכחדתם. להפך: כשאתם רוחצים את העוף בכיור הביתי שלכם, המים הניתזים משפריצים את החיידקים לכל עבר, ולמעשה חושפים אתכם ואת בני ביתכם לסיכון גבוה בהרבה ללקות בסלמונלה או בהרעלת מזון כזו או אחרת.

הדרך היחידה למגר את אותם חיידקים, כפי שגם מסביר לנו גם משרד הבריאות שלנו היא לבשל את העוף ולהרוג את החיידקים שבו. אלא שגם הפתרון הזה רחוק מלהיות אידיאלי. אין דרך יפה לומר את זה – לבשל את העוף בלי לשטוף אותו משמעו לאכול עוף עם חרא, וזה סיפור די מגעיל.

מזל שיש גם דרך שלישית. מה דעתכם פשוט לא להכניס עוף הביתה ולתת לילד מנת עדשים במקום?

כפי שכבר פרסמנו כאן בעבר, לצריכת קטניות (כמו עדשים,שעועית, חומוס או סויה) יתרונות בריאותיים רבים: לא רק שהן עשירות מאוד בברזל (בעוף, בניגוד למיתוס הרווח, כמעט ואין ברזל!) ובחלבון, הן מכילות, בנוסף, גם סיבים תזונתיים המפחיתים את הסיכון לסוכרת, מחלות לב וסרטן וויטמינים ומינרלים רבים. אז למה להתעקש על עוף עשיר ברעלנים מסרטנים, חיידקים, שומן רווי, כולסטרול, ובתוספת צואה לקינוח?

שתפו את הפוסט כדי שגם חברים שלכם ידעו מה יש בעוף שהם אוכלים.
מה בעוף

למידע נוסף:
האתר שפתחו החוקרים האמריקאים הקורא לציבור להפסיק לשטוף עופות לפני הבישול
http://drexel.edu/dontwashyourchicken/
למידע וסרטונים העוסקים בחיידקים במזון
http://nutritionfacts.org/topics/foodborne-illness/
מומלץ גם הסרטון הבא שמעבר למידע על הקשר בין עוף לבין דלקות בדרכי השתן הוא מתייחס ספציפית לחוסר היכולת לנקות את המטבח מהחיידקים המסוכנים שהעוף מכיל.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10151947436139539&set=vb.566909343339895&type=2&theater

קישור מקור https://www.facebook.com/photo.php?fbid=655763464454482

מודעות פרסומת